O nás

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Spořice má za úkol zasahovat při požárech, živelných pohromách a jiných mimořádných událostech.

Všichni členové se snaží o navázání na hasičskou tradici, která sahá až do roku 1889, kdy byl ve Spořicích založen sbor dobrovolných hasičů.

První požární zbrojnice stála na náměstí v dnešním parku mezi pomníkem a Sokolovnou a v roce 1974 dochází k přestěhování do nové požární zbrojnice, která byla postavena v akci Z. V té době se k zásahům vyjíždělo Tatrou 805. V osmdesátých letech byla přistavěna zadní garáž a k Tatře 805 přibyl CAS 25 Škoda 706 RTO. V roce 1976 sbor obdržel DA 12 Avia A30. K modernizaci techniky došlo v roce 2010, kdy jsme obdrželi  CAS 32 Tatra 815 a od roku 2013 máme k dispozici DA VW Transporter, který jsme obdrželi od HZS Chomutov.

Vedle zásahové jednotky máme spoust dalších aktivit, mezi které patří například práce s mládeží, pořádání dětské halové soutěže, dětského dne a Memoriálu Slávy Fiska.