Technika

CAS 20 4000/240 S2R SCANIA

DSC_5983 (Kopírovat)

 

 

 

 

 

Podvozek

Scania P440 CB4×4HHZ s čtyřdvéřovou jednoprostorovou dvojkabinou Crew Cab 28, vybavenou nezávislým topením. Výkon motoru, splňujícího emisní normu Euro 5, je 323 kW, o přenos hnacích sil se stará automatizovaná převodovka se systémem Opticruise. Automobil dokáže brodit klidnou vodou až do hloubky 750 mm. Pod druhou řadou sedadel v kabině je shora přístupný úložný prostor pro drobné vybavení a požární příslušenství. V opěradlech jsou integrovány držáky dýchacích přístrojů MSA Auer a tři náhradní tlakové láhve. V kabině nechybí dobíjecí úchyty pro ruční radiostanice a pro svítilny. V dosahu velitele je uchycen halogenový pracovní světlomet s krouceným kabelem o délce 3 metry. Na předním nárazníku je umístěna otočná lafeta, ovládaná z kabiny osádky.

Nástavba

Nástavba je tvořena svařovanými hliníkovými profily a olepena plechem se současným využitím polyesterových částí. Příslušenství v jednotlivých skříních je uloženo tak, aby jej bylo možno vyjmout bez použití stupaček. Nádrž na hasivo je vyrobena z polyesteru vyztuženého skleněnými vlákny typu GFK. Integruje v sobě nádrž na vodu o objemu 4 000 litrů a pěnidlo o objemu 240 litrů. Vyhřívané, dvouplášťové bronzové čerpadlo Ruberg je umístěno v zadní části nástavby. Dosahuje jmenovitého výkonu 2 000 litrů za minutu při jmenovitých hodnotách sací výšky a tlaku dle legislativy. Účelová nástavba je vybavena osvětlovacím stožárem s pneumatickým vysouváním do výše přibližně 5 metrů nad úroveň terénu. Zdrojem elektrického proudu pro 4 halogenové světlomety je elektrocentrála v levé přední schráně. Scania je široká 2 550 mm, dlouhá 8 200 mm a vysoká 3 050 mm. Maximální hmotnost vozu je 17 500 kg.


CAS 32 TATRA – 815

Cisternová automobilová stříkačka s objemem nádrže na vodu 8200 litrů s vestavěným čerpadlem o průtoku 3200 l/min.Vozidlo je vybaveno věcnými prostředky požární ochrany k likvidaci požárů, úniků ropných látek, likvidaci polomů a  k odčerpávání zatopených prostor. Místo v kabině je pro 3 hasiče a 1 strojníka. Součástí výbavy vozidla jsou 4 kusy dýchacích přístrojů MSA Auer BD 96.


DA WV TRANSPORTER

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dopravní automobil s 8 místy k sezení sloužící hlavně k přepravě jednotky k zásahům a dětí na soutěže.


VEA OPEL ASTRA

astra_2

Velitelský automobil sloužící k přepravě velitele na místo zásahu.